Uudised ja sündmused - Poksiklubi "Dünamo" Tallinn

Go to content

Main menu:

Uudised ja sündmused

14.11.2016

12-13 novembril toimusid Jõhvi linna avatud meistrivõistlused. Tänu poksijatele Soomest, Lätist ja Leedust võistluste tase oli kõrgem, kui Narvas. Meie klubist esinesid 5 poksijaid ja oleme kõikide väljaastumisega rahul.  Võttes arvesse, kuidas meie poisid esinesid, kõik nad peaksid esimesed olema, kuid kohtunikud, kohtunikud, kohtunikud...

Ei tõstnud Fedja Kolossovi ja Givi Kaadze kätt võitlustes, mida nad viisid päris hästi läbi. Võib olla pole Fedjal piisavat füüsilist ettevalmistust, aga ta on veel väga noor ja oleme kindel, et füüsika tuleb veel juurde.

Givi viis 2 suurepärast raundi läbi aga jäi kolmandas natukene alla vaid väsimuse tõttu: kiirust juba  ei olnud ja jalad töötada ei tahtnud. Seega rohkem tähelepanu tuleb pöörata jõuettevalmistusele. Aga  ka teised treenerid ja kohtunikud on meie juurde tulnud ja rääkinud nagu ühest suust, et meie poksijad olid parem. Kui mitu korda oleme juba poistele rääkinud, et „meie oleme külas ja selleks, et võidu saada, võita tuleb veenvalt“. Veelgi parem tuleks teha seda nii nagu Artjom Popov ja Andi Uustalu: nad ei andnud kohtunikutele põhjust valimiseks. Artjom lõpetas võitluse esimeses raundis tehnilise nokautiga. Ta tabas hästi nii vasakult kui ka paremalt ning Tartu poksija Jaan Bresovski ei suutnud võitlust jätkata.

Andi 2 võitluse joksul veetis ringis paar minutit. Ta on alakaaluline oma kaalukategoorias ja oma vastastest palju lühem, aga kindlameelne ja füüsiliselt tugev. Esimest võitluse lõpetas esimesel minutil, teise võitluse – teisel. Vanusekategoorias „juuniorid“ nimetati ta turniiri parimaks poksijaks.

Suurepäraselt esines ka Karl Puudersell. See on teine võistlus tema elus ja teine võit. Vastane oli päris tugev ja kogenud: Andri Busch, kes varem harjutas Karl Lemani klubis, aga nüüd esindab ta Kalev Poks.  Karl alustas esimest raundi  väga kindlalt ja agressiivselt, kohe lõi nokdauni, näitas initsiatiivi ja võitis väga veenvalt. Samuti võitis ta teise raundi, kuid kaotas kolmandas sest võistluse kogemust Karlil on vähe ja kõik jõu andis ta kahes esimeses raundis ära. Võidu kahes raundis oli piisav võitluse võitmiseks.

Meie suur soov kõikidele meie klubi liikmetele: Poisid! Tegelege füüsilise ettevalmistusega nii palju, kui võimalik! On alati lihtne tehnikat füüsikale kleepida juurde. Kui  füüsika olemas on - oled  sa endas kindel, tunned end ringis hästi (ja elus ka!).  On trennidest vabad päevad olemas, võib tulla meie salli või mistahes jõusaali kodu lähedal ja füüsiliselt end ettevalmistada. Vaba päevadel tuleb  iseseisvalt krossi teha. Ainult sellise töö kaudu võib mingeid tulemusi saavutada!

Meie järgmised võistlused – 3-4 detsembril Ida-Virumaal, Kohtla-Järvel!

01.11.2016

29.-30. oktoobril toimusid Narva lahtised meistrivõistlused poksis. Spordiklubi Dünamost oli kohal 7 poksijat ja kolm neist tulid esimeseks. Need olid Jaroslav Ostrinski, Karl Puudersell ja Givi Kaadze. Fjodor Kolosov ja Jevgeni Dron kaotasid finaalis ja tulid teiseks.

11.10.2016

8.-9. oktoobril toimus Tartus suur rahvusvaheline poksiturniir „Olümpiakinnas“, kus osalesid poksijad üheksast erinevast riigist. Võistluse tase oli väga kõrge. Muljetavaldava esinemise tegid Soome, Norra ja Taani poksijad. Ei saa öelda, et individuaalsel tasemel oli nende seas kuidagi eriliselt silmapaistvaid sportlasi, kuid suures pildis ja üheskoos olid nad Eesti poksijatest oluliselt tugevamad. Viimase 3-4 aastaga on nad on läinud meist selgelt ette. See tähendab ainult seda, et meil on neist palju õppida.

Meie klubi esindasid 7 poksijat erinevatest vanusegruppidest. Kahjuks ühtegi esikohta ei tulnud, kuid mina isiklikult (ja kõik teised peale soomlastest kohtunike) oleksin kahes viimases finaalmatśis andnud esikoha just meie poksijatele.

Andi Uustalu kaotas napilt seisuga 1:2 soomlasele. Tema puhul jäi ilmselt natuke puudu enesekindlast näoilmest, sest ta oli eelnevalt teinud väga raske matśi norrakaga, kuid tema paremust oli just viimases matśis väga hästi tunda. Andi väärib minu hinnangul ainult kiidusõnu, sest ta on alles hiljuti alustanud meie klubis poksitreeningutega (Andi tegeleb ka taipoksiga).
Andrei Hartśenko pidas suurepärase matśi Venemaa poksijaga, kuid tunnistas samuti 1:2 seisuga vastase paremust. Vaadates venelase eelmist matśi Wales’ist pärit tumedanahalise poksijaga, ei uskunud ma kuidagi, et Andrei suudab nii kõvasti vastu panna. Võib öelda, et tegemist oli tema elu parima matśiga, mille raames näitas ta kõike – suurepärane kaitse, edukas rünnak, mõned korrad sai ka ise valusalt pihta. Andrei löögid olid selgelt efektiivsemad ja silmapaistvamad. Kolme raundi jooksul ei lasknud ta ise läbi ühtegi tugevat lööki. Me olime kõik väga üllatunud, kui kohtunik kuulutas võitjaks tema vastase. Aga eks kohtunikud teavad paremini ja meil ei ole siin mõtet nuriseda. Kohtunik Lätist ja kohtunik Eestist andsid võidu Andreile, kuid kolm Soome kohtunikku kuulutasid võitjaks tema vastase. Sama juhtus tegelikult ka Andiga – kolm soomlasest kohtunikku soosisid loomulikult Soome poksijat.

Givi Kaadze – väga tubli, ilus matś, kuid natuke paremaks osutus tema hiiglasest vastane Taanist, kes oli temast koguni 20 kg raskem. Just füüsiliste näitajate tõttu oli vastane kohtunike silmis tugevam.

Romet Esko, Arjom Popov – tahaksin teid tänada erilise vapruse eest. Oli näha, et te mõlemad tahtsite väga võita. Pole midagi teha, see on sport, seekord võitis vastane.

Alla oma tegelike võimete esinesid meie klubi poisid Jevgeni Dron ja Richard Razumovski. Jevgeni osas oli ilmselt meie enda viga, et nõustusime tema sooviga võistelda madalamas kaalukategoorias. Kaalulangetamine mõjus talle negatiivselt – jõudu oli selgelt vähem, liikumine aeglasem ja olemine väsinud. Jevgeni ise tunnistas matśi ajal, et kaalulangetamine oli suur viga. Richardil oli olukord vastupidine – ta võttis kaalus juurde ja otsustas võistelda kõige raskemas kaalukategoorias, kus vastased olid temast oluliselt jõulisemad. Ta ei suutnud kuidagi vastu saada Kohtla-Järvelt pärit Maksim Ljubimovile. Märgin ära, et meie klubi poksija Otto Lähteenmäki on Maksimi kahel korral võitnud, kuid haiguse tõttu otsustasid treenerid Ottot erinevalt tema enda soovist võistlema mitte lasta.

Kokkuvõttes hindan meie poksijate esinemist hindega neli suure-suure miinusega. Järgmised võistlused toimuvad 29.-30. oktoobril Narvas (Narva lahtised meistrivõistlused). Teeme kõvasti tööd ja valmistame ennast ette!

01.09.2016

Õnnitleme kõiki uue 2016/2017 hooaja alguse puhul! Ootame kannatamatult meie klubi liikmeid ja kutsume kõiki soovijaid meiega liituma!

01.05.2016

Maardu Rahvusvaheline turniir (29-30.04) läks edukalt. Artjom Popov esines hästi – esimese võitluse pidas heas ründavas stiilis Narva poksija vastu, finaalis võitis kindlalt vene vastast. Richard Razumovskil oli esimene turniirivõit.

Samuti poksis väga hästi Fjodor Kolosov. Finaalis oli tema vastane Maardust ning meie ise, treenerid ja teised poksieksperdid olid kindlad, et ta võitis kõik kolm raundi. Kohtunikud hindasid „kuidagi teisiti“ ja andsid võidu koduväljaku omajale. Järeldus on lihtne – võita on vaja veelgi tugevamalt ja märgatavamalt, kuid kergekaalukategoorias on seda raske teha.

Oma elu esimese võitluse tegi Jaroslav Ostrinksi. Suurepärane! Ta väärib suurt kiitust. Väga noor poiss heal tehnilisel tasemel võttis kindla võidu.

Givi Kaadze pidas väga hea ja raske võitluse. Võitluse algus oli mööda lastud ja edasi oli rakse edu tagasi saada, kuid Givi püüdis kõigest jõust ja lõpuks suutis edu enda kätte võita. Võitlus oli väga tasavägine, kuid siiski suutis tema Tartu vastane rohkem pihta lüüa ja seega ka võita.

Nikita Kovaljovi esimene ja väga rakse võitlus oli koduväljakul poksiva Maardu poksijaga. Algul Nikita oli võitmas puhtalt tehniliselt, kuid hiljem pidi ta viimase jõuga vastaselt võidu ära rebima, sest vastane sai suurelt toetajalt kambalt motivatsiooni ja jõudu. Nikita, suur au talle selle eest, ei lasnud ennast hirmutada ja võitles endale võidu kätte. Finaalivõitluseks jõudu enam ei jätkunud.

Kahjuks ei leidunud vastaseid Alina Smernoval, kes kuu aega tagasi sai Eesti hõbemedalistiks.

Ja muidugi suurt kiitust väärib Eesti meister Helen Ehandi. Väga raskes võtluses, kus ta esimesel pooles oli koduväljakul võitlejale kaotanud, suutis Helen tahtejõuga võitluse kulgu muuta ja võitis kolmanda raundi. Neljandas raundis (naistel on 4 raundi) ei olnud teda enam võimalik peatada.

Hästi läbisid turniiri ka meie kohtunikud – Oleg Savchenko ja Moris Puhno. On näha et iga võistlusega nende professionaalne tase tõuseb. Turniiri peakohtunik oli Aleksandr Pahmurko, meie klubi esindaja.


18.04.2016

Õnnitleme 15.-17.04.2016.a. Sillamäel toimunud U15, U17 ja U19 Eesti Meistrivõistluste võitjaid:

1 koht:

  1. Dron Jevgeni
  2. Vakarjuk Gleb

2 koht:

  1. Bilovol Andrei
  2. Kolossov Fjodor
  3. Kulakov Nikita
  4. Smirnova Alina

3 koht:

  1. Nitšiportšik Anton

Väga tubli!

 
Back to content | Back to main menu